SPEGLAR, ett par. Italien, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Snidad förgylld och bronserad ram. Glaset med dekor av figurer. Märkt på baksidan 5 resp 24. Höjd 82, bredd 58 cm.

Glasen med folieringsskador. Ramen med lagningar och kompletteringar.

Utropspris
20 000 SEK