Stolar, 6 st, snarlika, Gustavianska, 3 st signerade Erik Holm. 1700-talets senare del.

Bemålade. Rektangulär stoppad rygg. Stoppad sits, hörnfleruoner och nedåt avsmalnade kannelerade ben. 3 st signerade EHOLM.

Smärre slitage och torrsprickor. Renoverade och senare bemålning. Ett par fläckar på klädsel.

Bilddokumentation av renovering medföljer.

Utropspris
18 000 SEK