SNEDKLAFFSEKRETÄR, allmoge, 1800-tal.

Imitationsmålat, nedfällbar klaff med ett innanförliggande hyllplan, låda i sarg med datering 1825. Längd ca 76 cm, bredd ca 52 cm, höjd ca 97 cm.

Slitage. Märken, färgbortfall. Förstärkta ben.

Utropspris
2 500 SEK