MATGRUPP, 5 delar, sannolikt Nordiska Kompaniet (NK), 1900-talets andra hälft.

Med två iläggsskivor. Stolar med delvis fast stoppad sits, genombruten rygg. Bord med rektangulär form, avfasade hörn. Bordets mått ca Längd ca 105, bredd ca 100, höjd ca 73,5 cm. Iläggsskivornas längd ca 48 cm.

Bruksslitage, repor och märken/nagg. Enstaka fläckar.

Utropspris
3 000 SEK