BYRÅ, 1900-talets andra hälft.

Lackerad, med beslag i gulmetall. 6 lådor. Modellen försåld på NK inredning. Längd 107, bredd 46, höjd 70 cm.

Bruksslitage, mindre färgbortfall samt fläckar. Anlöpningar.

Utropspris
3 000 SEK