Anders & Bess Wissler

(Sverige)
Anders & Bess Wissler
(Sverige)

VASER, 3 st, starkeldsgods, Anders o Bess Wissler, ateljé Solklinten Mariefred.

Glaserade i brunt och svart. Daterade 1924 samt 1936. Höjd 4,5-11 cm.

Smärre tillverkningsdefekter och enstaka kantnagg.

Utropspris
2 500 SEK