SNEDKLAFFSBYRÅ, England, 1800-tal.

Fanerad i olika träslag, bland annat mahogny. Nedfällbar skrivklaff, bakomliggande låda och fack. Undertill tre byrålådor. Bredd 74, djup 40, höjd 92cm.

Bruksslitage. Repor. Maskstungen. Märken. Fläckar. Skadade, trasiga beslag, delar saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK