BOKHYLLA, William Watting för A/S Mikael Laursen Århus, Danmark, 1950/60-tal.

Teak. Omonterad, 8 hyllplan längd 100, djup 22 cm. 3 träkonsoler höjd 170 cm. Nedre del med ben, längd 214, bredd 48, höjd 39. Metallstag.

Ställvis hårt slitage. Limmad och skadad mittsektion på nedre delen.

Utropspris
5 000 SEK