Smycken
526171

ÖRHÄNGEN, ett par, gulmetall och micromosaik, Italien sent 1800-tal.

Med fyra motiv vardera av vyer från Rom, bla Colosseum och Cestiuspyramiden. Höjd 3,2 cm.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK