Madeleine Pyk – en samling F769

SPEGELLAMPETT, Västsverige, märkt med otydlig hallstämpel, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

För två ljus. Kröndekor av urna med omslutande vinrankor. Förgylld och bronserad. Fasettslipat glas.

Mindre slitage och skador. Renoverad.

Utropspris
4 000 SEK