CIGARETTSKRIN, 2 st, silver, bla Japan, 1900-tal.

Rektangulära, ett med småmönstrad yta. Båda med träinredning. 13,5 x 10 - 21 x 14,5 cm.

Slitage, det större skrinet med bucklor och lagningar, det mindre med prisgravyr utvändigt och det större med gåvoplakett invändigt.

Utropspris
2 000 SEK