Motiv av Den helige Nikolaus samt rundlar med Kristus och Guds Moder. Med rikt dekorerad försilvrad rizza, förgyllda glorior. 24,5 x 30,5 cm.
Slitage, smärre färgbortfall, maskhål á tergo och smärre skador, buktande pannå.