FIGURINER, 3 st, porslin, Royal Copenhagen och Royal Dux Bohemia, 1940-tal.

2 st figuriner Royal Copenhagen: Isbjörn, numrerad 729, längd 12 cm. Lekande pointervalpar, numrerad 453, höjd 5 cm. Daterade 1941 och 1947.
Royal Dux Bohemia: Bostonterrier, höjd 12 cm.

Bostonterriern med repor.

Utropspris
200 EUR