KABINETTSKÅP, barockstil, sent 1800-tal.

Fanerad i brunfärgat trä. Utdragslådor med inläggningar i ben och dekor med växter och putti. Bakom dörr inredning med småfack. Tvådelad. Längd 129, bredd 46,5, höjd 161,5 cm.

Bruksslitage. Någon fanérbit saknas, fanérsläpp framtil och på sidor, något orstunget.

Utropspris
12 000 SEK