HANDSPEGEL, tenn, komponerad av Estrid Erikson och Björn Trägårdh, Firma Svenskt Tenn, 1900-tal.

Rund form, med handtag i mässingsklätt grepp. Längd 22 cm.

Slitage, mindre bristning samt fläck. Anlöpningar.

Utropspris
1 500 SEK