MASKIN FÖR ELEKTRISK STIMULANS, Christian Nissen, Helsingfors, 1900-talets första hälft.

Höjd ca 21,5 cm. En metallplakett märkt Christian Nissen Inneh. Gunnar Vaenerberg Helsingfors.

Skador. Delar saknas. Ej komplett. Ej funktionstestad.

Gunnar Vaenerberg var en maskiningenjör som innehade optikerfirman Kristian Nissen.

Utropspris
150 EUR