FÅTÖLJ, Engen Möbel AB i Örkelljunga, 1900-talets andra hälft.

Fast stoppad sits på fyra tappade ben. Etikettmärkt.

Bruksslitage, mindre missförgning på tyg. Ben med mindre repor och märken. Förstärkningar.

Utropspris
1 800 SEK