SOFFA, s.k Marquise, Louis XVI stil, 1800-tal.

Lövträ, skuren dekor, kannelerade ben med hörnfleuroner. Randig klädsel. Längd ca 115 cm.

Bruksslitage, fläckar, mindre sprickor. Renoverad samt kompletterad, senare klädsel.

Utropspris
3 000 SEK