BRÄNNVINSSKED, silver, Arnold von der Hagen, Norrköping 1695-1740 (1742). Vikt ca 26 gram.

Dubbel kerubknopp. Blad med ciselerad dekor av bladverk. Längd 14,5 cm.

Bristning. Slitage. Repor.

Utropspris
4 000 SEK