LJUSSTAKAR, 1 par, brons och marmor, senempire, 1800-talets första hälft.

Dekor av patinerade keruber av brons, hållande ymninghetshorn med ljuspipor. Rund sockel av marmor med dekor av kedjor. Höjd 33 cm.

Slitage. Några repor och märken.

Utropspris
10 000 SEK