Nyrokoko, 1820

Nyrokoko, 1820

KARMSTOLAR samt STOLAR, 2+2, Nyrokoko, 1800-talets slut.

Valnöt. Fast stoppad sits. Rik dekor. Hjultrissor.

Bruksslitage, repor och märken. Fläckar och missfärgning. Svag lukt av cigarettrök. Skador.

Utropspris
3 500 SEK