GRÄDDSNÄCKA och SOCKERSKÅL, porslin, Gardner, Ryssland 1880-1890.

Blomsterdekor mot grön och vit fond, förgyllda kanter. Höjd 10 resp. 11,5 cm.

Slitage, lagningar.

Utropspris
200 EUR