SKULPTUR, lergods, 1900-tal.

SKULPTUR, lergods, 1900-tal.

Grönsvart glasyr. I form av kvinna. Märkt "EP". Höjd 32 cm.

Sedvanligt ytslitage, mindre tillverkningsdefekter i form av luftbubblor.

Proveniens

Enligt uppgift köpt i Ryssland.

Utropspris
1 500 SEK