Fanerad i masurbjörk. Beslag i kromad metall. Skiva med upphöjd kant. Två lådor och en skåpsdörr. Längd 91 cm, bredd 47 cm, höjd 58 cm.
Bruksslitage. Repor. Nötmärken.