FAT samt SKÅL, 5 delar, porslin, Kina. 1600, 1700 och 1800-tal.

Dekor i underglasyr blått motiv med växter samt landskapsscener. Diameter 23,5-11,5 cm.

Nagg, sprickor, slitage.

Utropspris
2 500 SEK