FÅTÖLJ, design HW Klein, Bramina, Danmark, 1960/70-tal.

Klädsel i brun galon, ben och armstödsavslut i teak. Höger armstöd med utdragbart askfat.

Bruksslitage, märken och nötningar, klädsel med kraftig blekning, några minimala hål.

Utropspris
1 500 SEK