Madeleine Pyk – en samling F769

ARMBANDSUR, herr, Cartier, Santos, Ronde, automatisk, ref 1920 1, stål.

Krämfärgad urtavla, index med romerska siffror, datum, krona med briljantslipad blå safir, diameter ca32mm. Serienummer C63130. Band, stål, viklås med Cartier logo, omkrets 19,5cm.

Slitage. Repor. Krona med spticka och nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
10 000 SEK