Madeleine Pyk – en samling F769

CAFÉBORD, 1900-tal.

CAFÉBORD, 1900-tal.

Rund marmorskiva med bemålat växtornamenterat underrede i gjutjärn. Diameter ca 71 cm, höjd ca 74 cm.

Slitage. Skivan med nagg, repor och fläckar. Underredet med krackelyr, färgbortfall och rost.

Utropspris
2 000 SEK