KAROTT MED LOCK OCH TEKANNA, porslin. Kina, Kanton 1800-tal.

Polykrom dekor. Karott med hänkel. Längd 29, höjd 17. Kannans längd 15, höjd 10 cm.

Handtag lagade. Smärre färgbortfall och ytslitage.

Utropspris
2 000 SEK