BOK, 3 volymer, I+II+planschdel, "Skandinaviens Fiskar", av FA Smitt, illustrerad av W von Wright, andra upplagan, 1895.

Numrerad 749. Halvfranska band, höjd 34cm.

Slitage. Skador på band. Fläckar invändigt. Ej genomgångna.

Utropspris
6 000 SEK