KANDELABER, brons och marmor, rokokostil, tidigt 1900-tal.

För fem ljus var. Ljusarmarna behängda med prismor. Höjd 45 cm.

Ytsmuts. Smärre repor. Ljusarmar lätt sneda. Bruksslitage. Prismor med skador, några av dem saknar.

Utropspris
150 EUR