Mahogny. Spröjsat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Fotavslutningar med claw and ball. Bredd 120. Djup 36. Höjd 125 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor och märken. Ytskikt med slitage.