NATTDUKSBORD / SÄNGBORD, ett par, Chippendale-stil, 1930-tal.

Betsad björk, skåp, ball and claw-fötter. Bredd 50 cm, djup 36 cm, höjd 55 cm.

Slitage, lackskador.

Utropspris
150 EUR