KANDELABER, Bertil Vallien, Boda Smide, 1900-talets andra hälft.

Järnsmide. För sju värmeljus. Med hängande glaskläppar. Höjd 66 cm.

Bruksslitage. Mindre nagg.

Utropspris
5 000 SEK