KOPP med FAT samt FAT, porslin, bland annat Sèvres, 1800-tal.

Kopp med fat, delvis förgylld, rosa med mönster och figurscen, fatets diameter 15,5, koppens höjd 8cm. Fat med porträtt i profil, diameter 14cm.

Kopp med avslagen hänkel. Koppens fat lagat. Repor.

Utropspris
2 000 SEK