SERVIS, 79 delar, porslin, Collection Romanov. 1900-talets senare hälft.

Koboltblå dekor med förgyllningar, vit botten.
14 mattallrikar
14 sopptallrikar
14 förrättstallrikar
14 brödtallrikar
Såsskål
Serveringsskål med lock
Serveringsskål
2 uppläggningsfat, längd 28-36,5 cm.
Kaffekanna
14 kaffekoppar med fat
Sockerskål med lock
gräddkanna
Kakfat på två våningar
Diameter tallrikar 13 - 26,5 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Utropspris
7 000 SEK