TEKOPPAR PÅ FAT, 4+4. Flintgods, Gustavsberg, jubileumsutgåva 1965 för Domnarvet.

Dekorer med valsprofiler resp. hyttor och stålverk.

Smärre bruksslitage. Obetydligt kantnagg.

Utropspris
1 500 SEK