BOKHYLLA, möjligen Carl Westman, Jugend, 1900-talets början.
Mörkbetsad ek. Överdel med hyllor, nederdel med två dörrpar. Bredd 150 cm, djup 42 cm, höjd 168 cm.
Torrsprickor, repor, slitage.