"Historisches Taschenbuch für Damen für das jahr 1791-1792-1793" 3 vol. av Friedrich Schiller, Leipzig, "Kråknästet Berättelse ur Stockholmslifvet", JF Blanche Stockholm 1849, "Contes Moraux" av M. Mercier, 1769.
Skador. Slitage. Fläckar. Ej fullständigt genomgångna.