ARMBANDSUR, guld på stål, armband 18 k guld, Pallas 17 Rubis, Incabloc, 1900-talets andra hälft.

Ljus urtavla med sekundvisare. Diameter ca 23 mm. Längd ca 18,5 cm. Total vikt med urverk ca 38 g.

Bruksslitage. Ej funktionstestad. Repor.

Utropspris
5 000 SEK