STOLAR, 6 st, Galvanitas, Nederländerna, 1900-talets andra hälft.

Formpressade sitsar och ryggar med underreden i lackerad metall. Märkta.

Bruksslitage, mindre fläckar, rostangrepp och smärre skador på sitsar och ryggar. En stol med med något skev sits och något ostabil.

Utropspris
4 000 SEK