TABURETT, rokokostil, 1930-1940-tal.

Svängda ben, sidorna med genombruten dekor. Bredd 70 cm, djup 46 cm, total höjd 63 cm.

Slitage och stötmärken, fläckar på klädseln.

Utropspris
150 EUR