SÅSSKÅL, silver, nyrokoko, troligen P. O. Hellsund, Karlstad. 1800-talets mitt.

Godronnerat liv, ciselerad blomsterdekor. Förgylld insida. H 12.

Bruksslitage.

Utropspris
900 SEK