BOKBAND, 2 uppsättningar, C Grimberg och Karin Boye, 1900-tal.

Halvfranska band med guldpräglad text. 7 vol "Samlade skrifter av Karin Boye", Stockholm Albert Bonniers Förlag, 1949. 9 vol C Grimberg "Svenska folkets underbara öden", Stockholm PA Norstedt & Sönders Förlag, 1936.

Blekta ryggar. Smärre slitage. Fläckar. Gulnade blad.

Utropspris
1 500 SEK