MATBORD, tidigt 1900-tal.

MATBORD, tidigt 1900-tal.

Rektangulär skiva på fyra nedåt avsmalnande ben. Målat underrede. Längd ca 185, bredd ca 68, 74 cm.

Bruksslitage, repor och mindre stötskador. Senare bemålning.

Utropspris
2 000 SEK