SKRIVBORD, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1961.

Ek, sex lådor. Brännstämplat. Bredd 173, djup 40, höjd 69 cm.

Bruksslitage, fläckar, ställvis blekt. Två hål på ovansidan efter bokhyllor.

Utropspris
3 000 SEK