FAT, ett par, porslin, Kina, Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820)

Polykromt målad. Tillverkade för Persiska marknaden. Diameter: 27 cm.

Slitage, repor, sprickor, tillverkningsdefketer.

Utropspris
2 000 SEK