MAT- OCH KAFFESERVIS, 73 delar, porslin, Bing & Gröndahl, "Blå Måsen".

Dekor av måsar mot blå grund. Guldkant. 12 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 12 små tallrikar, ovalt upplägningsfat, uppläggningsfat med hänklar, skål, skål på fot, kvadratisk skål, snäckformad skål, 3 åttkantiga skålar, såsskål, 6 askfat, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, 12 kaffekoppar med fat, 12 små assietter.

Lätt slitage. Enstaka nagg.

Utropspris
4 000 SEK