AMPEL / MÅNSKENSLYKTA, glas och gulmetall, 1800-talets slut. Höjd 55,5 cm.

Ljusblått glas med målade blomsterdekor, förgyllningar och fjärilar.

Bruksslitage. Kompletterad med senare delar. Kedjorna anlupna.

Utropspris
150 EUR