Fanérad i mahogny. Kvadratisk skiva. Avsmalnande ben. Låda i fronten. Längd 57,5 cm. Bredd 37 cm. Höjd 69 cm.
Bruksslitage. Märken och repor. Fläckar. Ett ben snett.